Kołdry zimowe Ludwika znikają ze sklepów, czyli jak Polacy przygotowują się do zimy!

Mimo iż zima dopiero przed nami, w sklepach w całej Polsce odnotowano wzrost sprzedaży kołder zimowych. Jak to możliwe? Odpowiedzi na to pytanie udzieli ekspert ze sklepu Pościel To – pani Małgorzata Żmuda. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej! 

Niespodziewany wzrost sprzedaży

Inflacja trwa w najlepsze – tymczasem Polacy przygotowują się przed nadejściem zimowych ochłodzeń. A dokładniej mówiąc, zaopatrują się w ciepłe kołdry zimowe. Potwierdzają to również wyniki sklepów zajmujących się sprzedażą kołder. Jeden z ekspertów mówi bowiem, że:

Porównując sprzedaż rok do roku, już w pierwszym tygodniu września sprzedaliśmy trzy razy więcej kołder zimowych niż w ciągu całego września 2021” – Małgorzata Zmuda ze sklepu internetowego Pościel To.

Wygląda również na to, że tendencje te się jeszcze długo utrzymają. Tu pojawia się jednak pytanie, co spowodowało taki niespodziewany wzrost? Czy jest to związane z nagłymi podwyżkami cen, które odbiją się na opłatach za ogrzewanie? Czy może szykuje się wyjątkowo sroga zima?

Skąd ten pośpiech?

Zdaniem ekspertów wzrost zainteresowania kołdrami związany jest z atrakcyjnymi cenami, jakie obecnie można znaleźć w wielu sklepach z pościelą. Koniec roku to dla wielu producentów ostatnia szansa na wyprzedanie tegorocznej kolekcji. W tym okresie w sklepach często można więc znaleźć dziesiątki artykułów w atrakcyjnie niskich cenach. Nic więc dziwnego, że Polscy postawili wykorzystać taką okazję. Tym bardziej ze względu na to, że w trakcie zimy, kołdra zimowa może okazać się znacznie droższa.

Jaką kołdrę zimową wybrać?

Niska cena to jednak nie wszystko, czym należy się kierować przy wyborze kołdry. Aby kołdra zimowa się sprawdziła, należy zwrócić uwagę na kilka innych, równie istotnych kwestii. Jedną z najważniejszych jest komfort termiczny, jaki produkt ten zapewnia. Ten z kolei zależy od rodzaju wypełnienia, jaki znajduje się w środku.

Niezmiennie od lat najlepiej pod tym względem wypadają puchowe kołdry zimowe. Zwłaszcza jeżeli zostały wypełnione puchem kaczym, który zapewnia ciepła nawet w najchłodniejsze noce. W dodatku zapewniają świetnej cyrkulacji powietrza, dzięki czemu ciało się nie przepaca. Podobne właściwości posiadają kołdry z pierza. Jednak ze względu na wagę pierza, są one cięższe.

Kolejnym wartym uwagi wypełnieniem są kołdry wełniane, które zapewniają bardzo dobrej termoizolacji oraz są hipoalergiczne. W ostatnich latach coraz częściej stosuje się także wypełnienie z włókna poliestrowego. Tworzywo te jest lekkie, sprężyste i wytrzymałe na odkształcenia.

Polecane kołdry zimowe

Niezwykle ważnym kryterium przy zakupie kołdry, jest również jej miejsce wykonania. W Internecie nie brak bowiem tanich produktów, które pochodzą z Chin. Ponieważ ich jakość nie bywa zachwycająca, znacznie lepszym wyborem są produkty polskiego pochodzenia. Produkowane w Polsce, zachwycają swoją jakością i dobrą ceną. Przykładem tego są m.in. kołdry Ludwika. Marka ta od 20 lat  zajmuje się produkcją kołder puchowych, które zdobyły uznanie nie tylko w kraju, ale i zagranicą.

 

 

Total
0
Shares
Prev
Czym jest internetowy baner jak go można wykorzystać w strategii marketingowej?

Czym jest internetowy baner jak go można wykorzystać w strategii marketingowej?

Szukasz sposobu na poprawę obecności swojej marki w Internecie?

Next
Rękawiczki reklamowe z nadrukiem logo firmy – dlaczego na nie stawiać?

Rękawiczki reklamowe z nadrukiem logo firmy – dlaczego na nie stawiać?

Gadżety reklamowe są wykorzystywane na bardzo szeroką skalę, zarówno w